Podróż: wolność na andyjskich wysokościach

Chcesz prowadzić po sławnej drodze 40 wśród kaktusów, pustyń, lagun i szczytów?

Poszukujesz tras nieszablonowych i mało uczęszczanych?

Pasjonują Ciebie krajobrazy, których nie możesz spotkać w Europie?

Lubisz małe miasteczka oraz poczucie pustki, ciszy i otchłani?

Dla kogo jest stworzona ta wycieczka?

Kto nie powinien jechać na tę wycieczkę?

0
Wspaniałych dni

Argentyńskie motto tej podróży:

Co zawiera nasza wycieczka?

oraz

Niezliczoną listę życiowych doświadczeń

1 DOŚWIADCZENIE: szybko przez metropolię czyli Buenos Aires!

Polski* przewodnik wita Ciebie na lotnisku Ezeiza w Buenos Aires. Rozpoczynasz dzień jak prawdziwy mieszkaniec Buenos Aires, w typowej porteńskiej kawiarni. Poznasz historię centrum Buenos Aires, gdzie toczy się zawodowe życia większości metropolii. Artystyczno-bohemiane San Telmo wprowadzi Ciebie w świat najbardziej buntowniczego dziecka argentyńskiej literatury – Mafaldy. Kolorową La Boca odkryje pierwszy port Argentyny i podział imigracyjny na początkach XVIII wieku. Fantastyczne miejsca do zróżnicowanych zdjęć!

2 DOŚWIADCZENIE: lecimy w stronę And!

Piękna Salta wita w otoczeniu swoich szczytów! W okolicy znajdują się miejsca kultowe, gdzie religijne objawienia mają często miejsca! Oprócz tego w najsławniejszym muzeum regionu możesz odkryć mumie znalezione na wysokości 6000 m. n.p.m.

3 DOŚWIADCZENIE: tęczowe góry

Odkryj Góry 7 kolorów, które powstały podczas wywietrzenia i wytworzenia kordyliery And. Niedaleko znajduje się również Zwrotnik Koziorożca, które do dziś jest miejscem kultowych ceremonii lokalnej społeczności.

4 DOŚWIADCZENIE: Biały horyzont to początek płaskowyżu argentyńskiego!

Gdzie znajduje się linia horyzontu? Odkryj miejsce, gdzie białe podnóża solni zmywają się z jasno-niebieskim kolorem nieba. To właśnie tutaj znajduje się początek płaskowyżu argentyńskiego!

salinas grandes solnia w Argentynie

5 DOŚWIADCZENIE: olbrzymy kaktusy

Narodowy Park przepełniony niebotycznymi kaktusami i pasącymi się lamami!

kaktuy charakterystyczne dla regionu alta i Jujuy

6 DOŚWIADCZENIE: Andy i ich deformacje

Quebrada de las Flechas odkryje przed Tobą tereny poddane erozji z istniejącego wcześniej tutaj jeziora. Po drodze poznasz typową architekturę domów lepionych z gliny!

7 DOŚWIADCZENIE: wina wyprodukowane najbliżej Słońca

Wypij kieliszek Torrontes w winnicach znajdujących w Cafayate! To tutaj rosną winogrona Torrontes na najwyższej wysokośći pól uprawnych produkowanych później win na całym świecie!

8 DOŚWIADCZENIE: tunelami, aż do nieba!

Utlenianie żelaza i królujący niegdyś klimat tropikalny tworzy magię ! Czerwone skały z szczątkami muszli, ryb i mięczaków zadziwia swoją historią w Quebrada de las Conchas!

9 DOŚWIADCZENIE: czerwień jest linią horyzontu

Przeprawa przez zimne pustynie w regionie La Rioja ! Poznaj ulubione miejsce imigrantów z Arabii w Argentynie w odróżnieniu do włoskiego Buenos Aires!

10 doświadczenie: Jedyne kompletne muzeum geologii na świecie!

Historia Matki Ziemi do obserwacji, a dokładnie kompletnej fazy Triazycznej ! Jedyne takie miejsce na naszej planecie nazywa się Park Narodowy Talampaya! Od roku 2000 Park znajduje się na prestiżowej liście dziedzictwa Unesco dzięki swoim widocznym pozostałościom dinazurow, szczątkom twierdz autoktonnych ludności i malarstwa de Puerta del cañon.

11 DOŚWIADCZENIE: bliżej Księżyca

Podróż w stronę, gdzie odpoczywa Księżyc ! Tak nazywa się kosmiczny Park Ischigalasto w języku Quechua.

12 DOŚWIADCZENIE: lokalne wierzenia w San Juan

Odkryj sekrety kultury, tradycji i wierzeń regionu San Juan. Miejsce kultu świętej Difunta, która jest Matka wszystkich zagubionych. Difunta umarła z pragnienia na pustyni , jednak jej dziecko ocalało dzięki ciągłemu karmieniu piersi. Sanktuarium wypełnione jest ofiarami w postaci sukien ślubnych i innych oryginalnych reprezantacji próśb.

Wieczorem lot w stronę Buenos Aires.

13 DOŚWIADCZENIE: z pustkowia do mrowiska

Kontrast pustynnych stepów z 10 milionową metropolią. 

Czuj się jak wygrany! Z nami otrzymujesz

Co jest zawarte w podróży?

Co należy do zarezerwowania w Twoim zakresie?

Jeszcze się wahasz? Poznaj nas lepiej!

Nasze wartości przy organizacji podróży

Tylko argentyński kapitał

Korzystamy z usług wyłącznie małych, rodzinnych lub lokalnych przedsiębiorstw. Naszym celem jest tworzenie sieci z rodowitymi mieszkańcami i umacnianie ekonomii mieszkańców kraju, a nie zagranicznych inwestorów.

mięsa w Argentynie

Stawiamy na głębię i poznanie

Staramy się zorganizować jak największy dostęp do argentyńskiej kultury i rzeczywistości.

Walczymy o lepsze jutro

Regularnie wspomagamy akcje charytatywne na terenie Argentyny i uczestniczymy w życiu okolicznych fundacji. Na rzecz sprawiedliwości i lepszej przyszłości współpracujemy z fundacjami antykorrupcyjnymi i edukacyjnymi.

Tylko długotrwałe przyjaźnie!

Pod koniec podróży, jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, lubimy przedłużyć naszą znajomość i podarować Ci bonus na następny wyjazd z nami. Pamiętaj, że mieszkamy w Ameryce Południowej już 7 lat i stale rozwijamy naszą sieć agencji. Może następnym razem pojedziesz z nami do Ekwadoru lub Kolumbii?

Wypełnij formularz, a przeprowadzimy Ciebie przez proces rezerwacji wycieczki za rękę