Dzisiaj będzie bardzo oryginalnie, gdyż ten wpis dedykuję wszystkim moim klientom. Podróżnikom, którzy nie potrafią się zdecydować przy zakupie wyprawy i gubią się w rozbieżnych relacjach znalezionych w Internecie. Co strona internetowa, to inna opinia! A to tylko powoduje harmider w głowie. Jeśli dorzucimy do tego zmiany klimatów i pór roków z północy na południe – od Patagonii po Jujuy lub Misiones, to tylko utrudnia organizację. Argentyna zajmuje mniej więcej tę samą powierzchnię co Europa bez Półwyspu Skandynawskiego, ale średni czas urlopu to 2 tygodnie. Czy lepiej wynająć samochód osobowy czy jednak skorzystać z lotów wewnętrznych? Czy lepiej przyjechać w lipcu czy styczniu? Te wszystkie pytania pojawiają się w rozmowach z moimi klientami-podróżnikami i dlatego postanowiłam ułatwić wszystkim podróż do Argentyny. Przygotowałam dla Ciebie małą ściągawkę z najważniejszymi aspektami do analizy. Musisz je wiedzieć przed konsultacją biura podróży, gdyż zaoszczędzi to Tobie wiele czasu. W dzisiejszych czasach nadmiaru komunikacji, zaoszczędzony czas to złoto. Posłuchaj rad uzbieranych podczas tysiąca konsultacji przy organizacji podróży.

Planuję wyjazd do Argentyny

Tak więc jeśli planujesz podróż po Argentynie i szukasz zaplanowanych wycieczek w ofercie biur podróży, to dobrze trafiłeś. Jeśli cały czas po wstępnej analizie nie rozumiesz wielu aspektów, które wpływają na nielogiczne propozycje i wysokie ceny, to wyjaśnię Ci skąd się to bierze. Co ma w swojej specyfice Argentyna?

Na pewno za każdym razem musisz wziąć pod uwagę ogromne odległości, wpływy sławnej argentyńskiej inflacji i infrastrukturę. To co niemożliwe i nielogiczne istnieje właśnie w Argentynie!

Co trzeba wiedzieć przed organizacją podróży?

Argentyna to kraj niesamowitych odległości! Dla Argentyńczyka „blisko” oznacza od 2 do 4 godzin jazdy samochodem. Ze względu na charakterystyczną organizację najważniejszych miejsc na podróżniczej mapie warto określić dzielnice lub trasy, które są zalecane na:

BEZ TRANSPORTU ZORGANIZOWANE WYCIECZKI WYNAJĘCIE
SAMOCHODU
El Chalten
Buenos Aires
Puerto Iguazu
El Calafate
Ushuaia
Salta&Jujuy
Mendoza  – Salta (droga 40)
Penisula Valdes
Bariloche

Dlaczego właśnie taki podział? Gdyż ceny w Patagonii nie mają żadnej zbieżności z regionem Salta na północy Argentyny. Istnieją miejsca na argentyńskiej mapie, które o dziwo są bardzo turystycznymi miejscami, ale nie moga się pochwalić wystarczającą dużą flotów samochodów do wynajmu. Wszyscy doskonale wiemy co dzieje się, gdy popyt przewyższa podaż. Ta powyższa tabelka to właśnie wielka pomoc bez zbędnych tłumaczeń co bardziej się opłaca cenowo, logistycznie i komfortowo.

Kiedy odwiedzić Argentynę?

Gdy w Polsce panuje gorące lato, w Patagonii zaczyna się sezon zimowy co oznacza narty, sanki i gorącą czekoladę. Za to na północy Argentyny to może być najlepszy okres na zwiedzanie, gdyż wyjątkowo nie będzie tak upalnie jak przez resztę roku i bez intensywnych deszczów.

Polska zimaPolskie lato
Północ
(Salta+Iguazu)
Upalnie, ale może tez być deszczowoZima czyli normalne temperatury, bez upałów
PatagoniaNajlepszy czas na wszystkie destynacje od Bariloche po Ushuaia. Listopad-grudzień to czas wszystkich zwierząt w Peninsula Valdes. Od stycznia do marca odpływają wieloryby, lecz pozostają pozostałe skarby natury (pingwiny, lwy morskie, słonie morskie, orki, delfiny). Jazda na nartach w Bariloche i Ushuaia. Możliwe jest odwiedzenie najważniejszych punktów turystycznych w El Calafate i Ushuaia (Bez El Chalten).

Jak dostosować czas do odległości w klasycznym planie podróży po Argentynie?

Klasyczny plan podróży to taki, który możesz zrobić z małymi dziećmi, emerytami, osobami, które po prostu chcą wypocząć, ale też zobaczyć podstawowe miejsca na argentyńskiej mapie. Ta trasa pozwala zmieścić się w planowanych 2-tygodniowych wakacjach i powrócić z pocztówkowymi zdjęciami w naszej wyobraźni.

Oto najlepszy program podstawowy do odwiedzenia podczas 12 dni. Argentyna w pigułce czyli Buenos Aires, Iguazu i El Calafate. Uwaga! Lot El Calafate-Puerto Iguazu zajmuje cały dzień i nie jest możliwe zorganizowanie dodatkowej, chociażby półdniowej wycieczki. Podaję tutaj czas bycia w danej destynacji. Dodatkowo należy doliczyć czas na przeloty, transfery i określone godziny lotów. W zależności od daty możemy zmieścić się w 11 lub 12 dni. Doskonale wiem, że wszyscy chcą zwiedzić więcej, ale w Argentynie ogromnych odległości nie da się przeskoczyć.

Buenos Aires – 2/3 dni

2 dni na zwiedzenie Centrum, Puerto Madero, Palermo, Recoleta, La Boca, San Telmo.

Możliwe dodanie El Tigre lub Colonia de Sacramento w Urugwaju.

papugi w Puerto Iguazu

Puerto Iguazu – 3 dni

3 dni na zwiedzenie Parku Narodowego po stronie brazyliskiej, argentyńskiej oraz ruin jezuickich w San Ignacio i diamentów Wandy

lodowiec Perito Morreno w argentyńskiej Patagonii

El Calafate – 3 dni

3 dni na zwiedzenie lodowców Perito Moreno, Spegazzini, Upsala i estancji patagonicznej

Wycieczki obowiązkowe w najważniejszych miejscach Argentyny

To właśnie następujące wycieczki pozwolą Ci ułożyć klasyczną podróż po Argentynie z obowiązkowymi przystankami. Tego nie można ominąć nawet, gdy uważamy się za podróżników, a nie turystów. Możesz zamówić poszczególne wycieczki z polskim przewodnikiem według dyspozycyjności za pomocą naszego sklepu internetowego lub zamówić już gotową wycieczkę 12-dniową z hotelami i wszystkimi transportami.

Zwiedzanie Buenos Aires z polskim przewodnikiem

polski przewodnik w buenos aires

Przejdź do naszego internetowego sklepu podróżniczego

profesjonalny spektakt tango show

Zarezerwuj najbardziej eksluzywne tango show w Buenos Aires za pomocą naszej strony

lub poproś o organizację lokalnej milongi

Buenos Aires ma naprawdę wiele do zaoferowania! Jeśli chodzi o noclegi to naprawdę warto wybrać Recoletę. Tymbardziej jeśli lubimy swobodnie przechadzać się nocą! Palermo to raj dla wielbicieli nocnych wyjść – kawiarnie, restauracje, kluby i bary znajdują się w Palermo Holywood i Palermo Soho.

San Telmo to raj dla tańcerzy tango. Tutaj możesz swobodnie zamieszkać, jeśli masz intuicję i obeznanie w latynoamerykańskich stolicach. Wszystko zależy od położenia hotelu i oczywiście naszego instynktu. W San Telmo krajobraz może zmienić się drastycznie na odległości 400 metrów.

Oczywiście możesz wybrać zatłoczone centrum, które nigdy nie śpi. Jest to wybór mniej eksluzywny niż Recoleta, ale bardziej autentyczny. Tak jak i w San Telmo, krajobraz w Centrum może zmienić się z jednego skrzyżowania na drugie. Warto nie wyróżniać się z tłumu i nie pokazywać ostentacyjnie swoich nowości technologicznych.

Poznaj mapkę, gdzie możesz zarezerwować nocleg w Buenos Aires według powyższej rozpiski dzielnic. Jeśli potrzebujesz pomocy możesz też wybrać się do naszej fabryki podróżniczych planów podróży.

Booking.com

Co trzeba zobaczyć w El Calafate?

wycieczka do lodowca w el calafate
Przejdź bezpośrednio do 2-dniowej wycieczki do lodowca Perito Moreno i przepływ statkiem po Jeziorze Argentyńskim.
jaka estancje wybrać w El Calafate
Zarezerwuj z naszą pomocą niezwykły dzień na tradycyjnej Estancji z obiadem-sado i wyprawą do geologicznego raju – La Leona.

Nocleg w El Calafate

El Calafate jest małym miesteczkiem i możliwe jest zamieszkanie niedaleko centrum, z widokiem na jezioro i w pobliżu Laguny Nimez. 3 w 1! Jeśli wolisz być daleko od ludzi, na zupełnym pustkowiu i czuć patagoński wiatr, to też bez problemu znajdziesz Estancję odpowiadającą tym kryteriom.

Booking.com

Obowiązkowe wycieczki po wodospadach Iguazu

Puerto Iguazu to oczywiście dużo więcej niż tylko Park Narodowy Iguazu po stronie brazylijskiej i argentyńskiej. To niezwykły kontrast potrójnej granicy i tereny zamieszkane przez autoktonów – Guarani.

Gdzie nocować w Puerto Iguazu?

Puerto Iguazu jest najsympatyczniejszym miastem na potrójnej granicy. Między Foz de Iguaçu, Ciudad del Este lub właśnie Puerto Iguazu wybór wydaje się bardzo prosty! To w Puerto Iguazu zatrzymaj się na 2-3 noce! W Puerto Iguazu znajdziesz 4 typy noclegów:

Potrzebujesz gotowej 2 lub 3-tygodniowej wycieczki po Argentynie?

Mam nadzieję, że ten artykuł pozwolił Ci zrozumieć argentyńską organizację i infrastrukturę. Życzę Ci szybkiego i sprawnego zorganizowania podróży do Argentyny! Jeśli potrzebujesz pomocy lokalnego biura podróży, gdyż chcesz zaoszczędzić czas i polecić się rodowitych mieszkańców oraz profesjonalistów turystyki, to już wiesz do kogo napisać maila. Do nas!

Poznaj też nasz katalog wycieczek na stronie głównej!


Ewelina z Option Argentina

W Ameryce Południowej od 7 lat. Wszystko zaczeło się w Ekwadorze, a teraz mieszkam na stałe w Argentynie. Zafascynowana świadomymi podróżami, lokalną równowagą i nauką hiszpańskiego w wersji latynoskiej. Piszę autorskie przewodniki po Argentynie i Ekwadorze. Nauczam hiszpańskiego z Latynoameryki w podcaście "Latynosi mówią" i kursie online.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybierz walutę:
USD Dolar amerykański