Podróż oryginalna od Peninsula Valdes do Mendozy

Zatanawiasz sie jakie są najrzadziej odwiedzane regiony Argentyny przez polskich turystów?

Oczywiście jest to nadmorski region Peninsula Valdes opływający niezwykłym bogactwem fauny i flory oraz winna stolica kraju – Mendoza. 

Poznaj naszą wycieczkę dokładając do tego niezwykłe wrażenia po odkryciu lodowców w El Calafate. 

Dla kogo jest stworzona ta wycieczka?

Kto nie powinien jechać na tę wycieczkę?

0
Wspaniałych dni

Argentyńskie motto tej podróży:

dlaczego warto podróżować

Co zawiera nasza wycieczka?

oraz

Niezliczoną listę życiowych doświadczeń

Każdy numer doświadczenia odpowiada kolejnemu dniu wycieczki. Jeśli widzisz, że opis wycieczki zawiera  13 doświadczeń to znaczy, że równoważne jest to 13 dniom.

Właśnie tyle będą trwać świadczenia z nami na terenie Argentyny!

1 DOŚWIADCZENIE: Oto argentyński port Twojej podróży

Poznaj Buenos Aires – pierwszy port czyli La Boca i ostatni Puerto Madero przekształcony w najnowowcześniejszą dzielnice metropolii. Spaceruj po gwarnym centrum i odkryj najważniejsze muzea historii argentyńskiego rządu niedaleko Casa Rosada. 

2 DOŚWIADCZENIE: Buenos Aires to perły architektury włoskiej i francuskiej burżuazji

Poznaj najbardziej szykowne dzielnice Buenos Aires – Recoleta i Palermo. Recoleta to kolebka sztuki, architektury i ważnych osobistości argentyńkich spoczywających na najpiękniejszym cmentarzu Buenos Aires. Palermo, które dzisiaj jest najnowocześniejszą stolicą i młoda energią miasta.

Wieczorem odkryj tradycjonalny spektakl tango show z kolacją w typowym domu tanga.

3 DOŚWIADCZENIE: największa delta Ameryki POłudniowej i miejsce wypoczynku

Poznaj zakątek Tigre, które jest nabliższym miejscem dla mieszkańców Buenos Aires na odpoczynek pozamiejski. Przepłyń statkiem po delcie nazywanej Wenecją Ameryki Południowej. Niegdyś część opuszczona, dzisiaj rozkwita swoim drewnianym konstrucjom i prywatnym domom porteńskich bogaczy.

4 DOŚWIADCZENIE: Pierwszy lot w stronę Patagonii

Poranny lot zabierze Ciebie do Trelew – pierwszego miasta Patagonii podczas tej wycieczki. Już tylko chwila dzieli Ciebie od Puerto Madryn i portu miasta wielorybów, pingwinów i słoni morskich. Po południu warto wybrać się do rezerwy będącej jednym z najlepszych miejsc do obserwacji wielorybów. To właśnie to miejsce upodobały sobie samice wielorybów, aby karmić swoje pociechy. W stosunku do sezonu możliwe jest oglądanie tego naturalnego spektaklu z plaży (od czerwca do grudnia).

5 DOŚWIADCZENIE: Peninsula Valdes to raj dla słoni morskich i wielorybów

Wyrusz na całodniową wycieczkę do Peninsula Valdes, gdzie wybrzeze zaskoczy Ciebie niezwykle bogatą obecnością nadmorskich zwierząt Patagonii. To najlepsze takie miejsce w Patagonii!

Wprogramie wycieczka w stronę półwyspu i obserwacja fauny i flory. Przystanki w okolicach skupień lwów morskich, pingwinów i słoni morskich. Po drodze obserwacji przebiegających guanaco i owiec. Przepływ statkiem, aby zblizyć się do wielorybów.

zwierzęta na Peninsula Valdes

6 DOŚWIADCZENIE: Peninsula Valdes - czas na lokalne miasteczka patagońskiego wybrzeża

Dzień wolny na zwiedzanie zatoki pingwinów, plażowanie w argentyńskim stylu lub wycieczka w stronę małych lokalnych miasteczek.

Możliwa wycieczka fakultatywna po pobliskich lokalnych miasteczkach i muzeum paleontologii : Rawson, Trelew i Gaiman na wypicie galickiej herbaty.

7 DOŚWIADCZENIE: w stronę stepów El Calafate z widokiem na patagońskie jeziora

Przewidziany lot do El Calafate – stolicy lodowców w Patagonii.

Wieczorem pierwsza przejażdżka po stepach andyjskiej Patagonii. Zaszyj się wśród jezior i szczytów podczas przygody. Podczas wycieczki przewidziana jest kolacja dla głodnych patagońskich wrażeń.

widoki w Patagonii wycieczka do El Calafate w Patatgonii w Argentynie

8 DOŚWIADCZENIE: lodowce El Calafate

Zwiedzanie najbardziej majestetycznego lodowca Perito Moreno z przepływem statkiem pod ścianę lodowca. Poznasz historię Patagonii, tworzenia się lodowców i wpływu dinozaurów na patagońskie stepy. NIe wspomnę o najpiękniejszych zdjęciach w Twoim albumie, które właśnie wykonasz tego dnia.

9 DOŚWIADCZENIE:pierwsi mieszkańcy wśród lodowców i ich typowa uczta asado

Dzień wolny w El Calafate. Polecana wycieczka fakultatywna do tradycjonalnej estancji Gauchos z mięsnym asado (możliwa wersja wegetariańska przy wcześniejszej rezerwacji). Estancja to tradycjonalna hacienda pierwszych mieszkańców Patagonii. W tym srogim klimacie pierwsi nomadowie tworzyli fermy i korzystali z ogromnych terenów, idealnych do pasania zwierząt. Między jeziorami, a górskimi szczytami powstawał prawdziw raj dla wielbicieli dzikich zwięrzat, gór, stepów i owiec. Podczas dnia na estancji odkryjesz dawne zwyczaje patagońskich Gauchos, ceremonię “asado” z pieczonym w ogniu emblematycznego mięsa Patagonii – cordero oraz pokaz zaganiania owiec przez psy. 

10 DOŚWIADCZENIE: w stronę pustyń i winnic Mendozy

Loty w stronę Mendozy. Przeniesiesz się w strony stolicy wina w Argentynie. To właśnie tutaj wszystkie winnice otworza przed Toba tajemne wrota. Wolny wieczór w Maipu.

andy z Mendozy

10 DOŚWIADCZENIE: wyjazd na degustacje w 3 winnicach

Poznaj 3 winnice, aby mieć wizję tego regionu jako stolicy wina w Argentynie. Rezerwacja winnic w zależności od daty, dyspozycyjności i miejsca.  Jeśli zależy Ci na konkretnej winnicy koniecznie daj nam znać podczas rezeracji wycieczki, a zrobimy wszystko co w naszej mocy.

wina w Argentynie

11 DOŚWIADCZENIE: Mendoza

Wolny poranek w okolicach Mendozy. Po południu czas na warsztat kuchni  argentyńskiej w gastronomicznej stolicy kraju – Mendozy lub okolicach. Naucz się przygotowywać lokalne empanady z kieliszkiem czerwonego wina w ręku!

13 DOŚWIADCZENIE: wykwintne tango w Buenos Aires

Lot Mendoza – Buenos Aires.

Wolny wieczór w Buenos Aires. Mozliwe wyjście na milongę lub profesjonalny wieczór tago show.

tango show w Buenos Aires wycieczka

14 DOŚWIADCZENIE: Pożegnanie z Argentyną

Skorzystaj z ostatniego spojrzenia na Buenos Aires – najszerszą aleję świata, ulice pizzerii, historyczne kafeterie lub włosko-francuskie perełi architektoniczne.

zwiedzanie centrum i recoleta w Buenos Aires

Czuj się jak wygrany! Z nami otrzymujesz

Co jest zawarte w podróży?

Co należy do zarezerwowania w Twoim zakresie?

Jeszcze się wahasz? Poznaj nas lepiej!

Nasze wartości przy organizacji podróży

Tylko argentyński kapitał

Korzystamy z usług wyłącznie małych, rodzinnych lub lokalnych przedsiębiorstw. Naszym celem jest tworzenie sieci z rodowitymi mieszkańcami i umacnianie ekonomii mieszkańców kraju, a nie zagranicznych inwestorów.

mięsa w Argentynie

Stawiamy na głębię i poznanie

Staramy się zorganizować jak największy dostęp do argentyńskiej kultury i rzeczywistości.

Walczymy o lepsze jutro

Regularnie wspomagamy akcje charytatywne na terenie Argentyny i uczestniczymy w życiu okolicznych fundacji. Na rzecz sprawiedliwości i lepszej przyszłości współpracujemy z fundacjami antykorrupcyjnymi i edukacyjnymi.

Tylko długotrwałe przyjaźnie!

Pod koniec podróży, jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, lubimy przedłużyć naszą znajomość i podarować Ci bonus na następny wyjazd z nami. Pamiętaj, że mieszkamy w Ameryce Południowej już 7 lat i stale rozwijamy naszą sieć agencji. Może następnym razem pojedziesz z nami do Ekwadoru lub Kolumbii?

Wypełnij formularz, a przeprowadzimy Ciebie przez proces rezerwacji wycieczki

*Jeśli interesuje Ciebie dodatek lotniczy. Zawrzyj te informację wypełniając formularz. Zaproponujemy Ci ceny biletów po otrzymaniu dokładnej daty przyjazdu.

** Proponowana trasa ma w swojej ofercie elementy, które należy rezerwować z kulkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przy okresie mniejszym niż 4 miesiące przed datą wyjazdu, musimy sprawdzić wykonalność proponowanej trasy. Koniecznie wypełnij formularz.