Podróż: tego nie możesz ominąć w Argentynie!

Zastanawiasz się jakie są obowiązkowe przystanki na argentyńskiej mapie?

Co należałaby odwiedzić, aby mieć tę ogólną wizję kraju?

Gdzie znajdują się największe skarby argentyńskiej kultury i natury? 

Dla kogo jest stworzona ta wycieczka?

Kto nie powinien jechać na tę wycieczkę?

0
Wspaniałych dni

Argentyńskie motto tej podróży:

trekking Pampa Linda w Patagonii - Bariloche

Co zawiera nasza wycieczka?

oraz

Niezliczoną listę życiowych doświadczeń

1 DOŚWIADCZENIE: zanurzenie w rzeczywistość pierwszych mieszkańców Buenos Aires!

Polski przewodnik wita was na lotnisku Ezeiza w Buenos Aires, aby udać się w stronę hotelu. Rozpoczynasz dzień jak prawdziwy mieszkaniec Buenos Aires, w typowej porteńskiej kawiarni. Tradycjonalne śniadanie z przepyszną kawą i croissant umila Ci czas podczas opowieści przewodnika o wpływu na życie imigrantów Cafes Notables. Po śniadaniu, czas na mszę świętą i pyszny, argentyński stek. Twój argentyński kierowca zabierze Ciebie w najlepsze miejsca 3 dzielnic Buenos Aires. Poznasz historię centrum Buenos Aires, artystyczno-bohemianą San Telmo i kolorową La Boca. Po wycieczce masz czas na odwiedzenie dodatkowych punktów stolicy przedstawionych przez Twojego przewodnika. Dostaniesz listę interesujących miejsc w argentyńskiej stolicy.

2 DOŚWIADCZENIE: argentyńskie tango to język gorzkiej miłości i namiętności!

Poznasz historię najbardziej burżuazyjnej dzielnicy Buenos Aires – Recolety. Miejsce sztuki, renomowanych kawiarnii, butików, kościołów i najważniejszego cmentarza Ameryki Południowej. Następnie odkryjesz nowoczesną dzielnicę Palermo, gdzie widoczne są włoskie i francuskie wpływy na styl i architekturę dzielnicy. Przy okazji poznasz dzielnice Abasto, która była mekką tanga. To właśnie tutaj znajduje się muzeum najsławniejszego śpiewaka i tańcerza tanga – Carlos Gardel.

3 DOŚWIADCZENIE: zderzenie dwóch zupełnie odmiennych klimatów będąc w tym samym kraju!

Czas wolny na spacer po Puerto Iguazu i wyjazd na lotnisko Puerto Iguazu. Lot w stronę Buenos Aires pozwoli podziwiać widoki Misiones i La Pampa.

4 DOŚWIADCZENIE: Biedna Niagara!

Wybierzesz się do Narodowego Parku Krajobrazowego po stronie argentyńskiej. Dżungla pokaże Ci niezwykłe bogactwo fauny i flory, a przewodnik odkryje przed Tobą sekretny roślin leczniczych z tego zakątku dżungli.
Profesjonalny przewodnik wprowadza Ciebie w świat misjonerskiej fauny i flory, tłumaczy sekrety wodospadów i przedstawia bogate roślinne życie największej rezerwy wód podziemnych na naszej planecie Ziemi. Podczas przygody w parku wędrujesz po wyznaczonych ścieżkach i korzystasz z uroków drogi do portu dla statku. Otrzymujesz także niesamowity rejs u podnóż wodospadu. Odkryjesz wodospad Tres Mosqueteros, Diabło Gardła, wodospad San Martin i w końcu dotrzesz do wyspy San Martin..

5 DOŚWIADCZENIE: czy to idealna pocztówka?

Wybierzesz się w stronę balkonu widokowego na Gardło Diabła po stronie brazylijskiej. Niezwykłe widoki gwarantowane z najlepszego punktu widokowego w Parku Iguazu na cudo natury. Dla chętnych możliwy przelot helikopterem nad wodospadami Iguazu. Poczuj się jak ptak i rozkoszuj się wolnością i prawdziwie panoramicznym widokiem na jedno z najpotężniejszych miejsc wody pitnej na świecie. Obiad w tradycjonalnej brazylijskiej restauracji z typowymi daniami, a następnie powrót do basenu hotelowego. 

6 DOŚWIADCZENIE: odległości nabierają inne znaczenie!

Zmienisz radykalnie klimat i otoczenie. Pokonasz samolotem dystans 4000 km., aby znaleźć się w tropikalnej części Argentyny. W Puerto Iguazu wybierzesz się do symbolicznego miejsca, gdzie stykają się 3 granice – Hito de tres fronteras. 

7 DOŚWIADCZENIE: Oto Patagonia!

Dzisiaj wybierzesz się na niesamowity spektakl siły natury i najsławniejszego lodowca Perito Moreno. Poznasz historię Patagonii, lodowców i wpływu dinozaurów na patagońskie stepy. 

8 DOŚWIADCZENIE: między lodowcami.

Z El Calafate wybierzesz się do najbliższego portu Puerto Banderas skąd odpływa statek. Podczas nawigacji statkiem odkryjesz lodowce oddalone od brzegów jeziora. Poznasz inne lodowce Jeziora Argentyńskiego – Upsala i Spegazzini, które zapierają dech w piersiach. Po nawigacji udasz się prywatnym transportem do stolicy trekkingu w El Chalten.

9 DOŚWIADCZENIE: uczta asado z patagońskimi Gaucho.

Estancia to tradycjonalna hacienda pierwszych mieszkańców Patagonii. W tym srogim klimacie pierwsi nomadowie tworzyli fermy i korzystali z ogromnych terenów, idealnych do pasania zwierząt. Między jeziorami, a górskimi szczytami powstawał prawdziw raj dla wielbicieli dzikich zwięrzat, gór, stepów i owiec. 
Podczas dnia na estancji odkryjesz dawne zwyczaje patagońskich Gauchos, ceremonię “asado” z pieczonym w ogniu emblematycznego mięsa Patagonii – cordero oraz pokaz zaganiania owiec przez psy. 
Poczuj klimat magii, tradycji i oddania się tradycjonalnym rytuałom życia Gauchos pośród patagońskich stepów.

10 DOŚWIADCZENIE: u szczyt emblematycznego szczytu Patagonii - Fitz Roy

Juz jesteś w stolicy trekkingów w Argentynie! Szlak pod szczyt Fitz Roy czeka na Ciebie. Nie zapomnij o pysznym alfajorze na jednym z licznych punktów widokowych!

wycieczki dla fotografow do argentyny

11 DOŚWIADCZENIE: Patagońskie laguny to zaczarowane wody And

wycziczki do Patagonii w Argentynie

Laguna de Los Tres to raj na Ziemi i właśnie Ty tam będziesz! Całodniowy trekking na Laguna de Los Tres czeka na Ciebie (poziom średniozaawansowany, około 6 godz.).

12 DOŚWIADCZENIE: pożegnanie z empanadami i pizzą

Transport przez patagoński step, aż do lotniska El Calafate. Następnie przelot do stolicy argentyńskiej gastronomii czyli Buenos Aires, Ostatni czas na skosztowanie tradycjonalnej przekąski w tle energicznej argentyńskiej metropolii.

gdzie-wypić-mate-w-argentynie

13 DOŚWIADCZENIE: Pożegnanie to początek nowej przygody

Czas wyruszyć w drogę! Pożegnaj się z Argentyną ostatnią kawą w cafe notable lub mate na porteńskiej ulicy.

Czuj się jak wygrany! Z nami otrzymujesz

Co jest zawarte w podróży?

Co należy do zarezerwowania w Twoim zakresie?

Jeszcze się wahasz? Poznaj nas lepiej!

Nasze wartości przy organizacji podróży

Tylko argentyński kapitał

Korzystamy z usług wyłącznie małych, rodzinnych lub lokalnych przedsiębiorstw. Naszym celem jest tworzenie sieci z rodowitymi mieszkańcami i umacnianie ekonomii mieszkańców kraju, a nie zagranicznych inwestorów.

mięsa w Argentynie

Stawiamy na głębię i poznanie

Staramy się zorganizować jak największy dostęp do argentyńskiej kultury i rzeczywistości.

Walczymy o lepsze jutro

Regularnie wspomagamy akcje charytatywne na terenie Argentyny i uczestniczymy w życiu okolicznych fundacji. Na rzecz sprawiedliwości i lepszej przyszłości współpracujemy z fundacjami antykorrupcyjnymi i edukacyjnymi.

Tylko długotrwałe przyjaźnie!

Pod koniec podróży, jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, lubimy przedłużyć naszą znajomość i podarować Ci bonus na następny wyjazd z nami. Pamiętaj, że mieszkamy w Ameryce Południowej już 7 lat i stale rozwijamy naszą sieć agencji. Może następnym razem pojedziesz z nami do Ekwadoru lub Kolumbii?

Wypełnij formularz, a przeprowadzimy Ciebie przez proces rezerwacji wycieczki

*Jeśli interesuje Ciebie dodatek lotniczy. Zawrzyj te informację wypełniając formularz. Zaproponujemy Ci ceny biletów po otrzymaniu dokładnej daty przyjazdu.

** Proponowana trasa ma w swojej ofercie elementy, które należy rezerwować z kulkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przy okresie mniejszym niż 4 miesiące przed datą wyjazdu, musimy sprawdzić wykonalność proponowanej trasy. Koniecznie wypełnij formularz.