Podróż: obowiązkowa Patagonia z kontrastem wodospadów

Zastanawiasz się jakie są obowiązkowe przystanki w Patagonii?

Co należałaby odwiedzić, aby poznać kontrasty miejsc emblematycznych w Argentynie?

Gdzie znajdują się największe skarby argentyńskiej przyrody? 

Dla kogo jest stworzona ta wycieczka?

Kto nie powinien jechać na tę wycieczkę?

0
Wspaniałych dni

Argentyńskie motto tej podróży:

Co zawiera nasza wycieczka?

noclegi 3 gwiazdkowe

komfortowy transport 

przewodnik angielskojęzyczny w miejscach obowiązkowych

małe grupy z przewodnikiem

oraz

Niezliczoną listę życiowych doświadczeń

1 DOŚWIADCZENIE: Oto argentyński świat pełny włoskich krzyków!

Odkryj najbardziej włoski zakątek Ameryki Łacińskiej. To właśnie Buenos Aires ze swoją migracyjną historią zachwyca włoskością na każdym kroku. Koniecznie odkryj świat pizzeri na ulicy Corriente i dzielnicę La Boca, gdzie włoscy imigranci stworzyli artystyczny klimat w rytmie płaczliwego tango.

2 DOŚWIADCZENIE: Nie samym tangiem żyje się w Argentynie.

Być może zafascynuje Ciebie dzielnica Abasto, gdzie tango obecne jest w najsławniejszym muzeum Gardela i pomnikach najważniejszych argentyńskich postaci. A może jednak wolisz odkryć burżuazyjną Recoleta, gdzie sztuka i kultura widoczna jest w fracuskim stylu architektonicznym? 

3 DOŚWIADCZENIE: Poleć na koniec świata!

Nie ma bardziej wysuniętego na południe miasta na całej planecie. To właśnie Ushuaia może pochwalić się subantarktycznym klimatem Ziemi Ognistej i sąsiedztwem lwów morskich i pingwinów!

4 DOŚWIADCZENIE: Las subantarktyczny otwiera przed Tobą drzwi!

Dzisiaj czas na eksplorację Parku Narodowego z pociągiem na koniec świata. Poczuj Patagoński ostry klimat! Niech nie przerazi Ciebie patagoński wiatr – to część przygody na tym zakątku Ziemi! 

5 doświadczenie: Jak wygląda z bliska najbardziej majestyczny lodowiec argentyńskiej Patagonii?

Perito Moreno to prawdziwa gwiazda El Calafate. Czasami organizuje niesamowity spektakl dla oczu spragnionych podróżników. W zależności od dnia i sezonu możesz mieć okazję oglądać ogromne opadające tafle lodu do Argentyńskiego jeziora. Uwaga w tym czasie cała Argentyna wstrzymuje oddech i transmisje na żywo zalewają media spolecznościowe i telewizję!

6 DOŚWIADCZENIE: To nie lada wyczyn zaludnić Patagonię!

Pierwsi mieszkańcy przyjechali tutaj, aby korzystać z wolnych terenów doskonałych do hodowli owiec. Poznaj styl życia Gauchos na pobliskiej Estancia i uczestnicz w grilowanym asado przygotowanym przez mieszkańców tej tradycjonalnej gospody.

7 DOŚWIADCZENIE: Przepływ między wolnymi icebergami!

Odkryj naturalne środowisko lodowców Upsala i Spegazzini. To prawdziwy raj dla fanów fotografii i kontemplacji otchłani, spokoju i myśli! Przepływ statkiem po Jeziorze Argentyński to jeden z ulubionych punktów naszych podróżników, którzy szukają niezapomnianych zdjęć.

8 DOŚWIADCZENIE: Po ścieżkach stolicy trekkingu.

Odkryj laguny i najważniejszy szczyt argentyńskiej Patagonii. Podczas marszu w stronę Fitz Roy koniecznie zaopatrz się w dodatkowego słodkiego alfajora, aby nabrać potrzebnych sił. Trekking może zająć Ci od 5 do 8 godzin w zależności od Twojej kondycji. 

9 DOŚWIADCZENIE: Ostatnie spojrzenie na panoramę patagońskich And!

Pożegnanie z górami, aby przenieść się w tropikalny klimat Argentyny. Pozostań w tym samym kraju, aby odkryć różnorodność klimatów i pejzaży z dwóch zupełmie różnych światów. Patagonia i tropikalna dżungla! To możliwe w Argentynie!

10 DOŚWIADCZENIE: Huk wielkiej wody w języku Guarani!

Odkryj królestwo autoktonnych ludów Guarani, którzy nazywają to miejsce Wielką Wodą. Mowa oczywiście o wodospadach Iguazu, które są jedną z największych atrakcji natury Argentyny i Brazylii.

11 DOŚWIADCZENIE: Tropikalne ptaki fruwające nad balkonem dżungli

papugi w Puerto Iguazu

Przekrocz granicę z Brazylią i spójrz z innej perspektywy na Park Narodowy Iguazu. Ten obraz pozostanie z Tobą jako jedna w najlepszych pocztówek w Twojej pamięci!

12 DOŚWIADCZENIE: Czas na tango i pożegnalne asado!

Zakończ swoją wizytę w Argentynie spektaklem tango, który przybliży Ci wizję kraju widzianą z innej perspektywy. Uczta dla oczu, nastroju i nostalgii!

13 DOŚWIADCZENIE: Pożegnanie to początek nowej przygody

Wybierz się do Puerto Madero lub parku w Palermo, aby wypić ostatnie mate na pożegnanie argentyńskiego stylu życia.  

Czuj się jak wygrany! Z nami otrzymujesz

Co jest zawarte w podróży?

Co należy do zarezerwowania w Twoim zakresie?

Jeszcze się wahasz? Poznaj nas lepiej!

Nasze wartości przy organizacji podróży

mięsa w Argentynie

Stawiamy na głębię i poznanie

Staramy się zorganizować jak największy dostęp do argentyńskiej kultury i rzeczywistości.

Walczymy o lepsze jutro

Regularnie wspomagamy akcje charytatywne na terenie Argentyny i uczestniczymy w życiu okolicznych fundacji. Na rzecz sprawiedliwości i lepszej przyszłości współpracujemy z fundacjami antykorrupcyjnymi i edukacyjnymi.

Tylko długotrwałe przyjaźnie!

Pod koniec podróży, jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, lubimy przedłużyć naszą znajomość i podarować Ci bonus na następny wyjazd z nami. Pamiętaj, że mieszkamy w Ameryce Południowej już 7 lat i stale rozwijamy naszą sieć agencji. Może następnym razem pojedziesz z nami do Ekwadoru lub Kolumbii?

Wypełnij formularz, a przeprowadzimy Ciebie przez proces rezerwacji wycieczki

*Jeśli interesuje Ciebie dodatek lotniczy. Zawrzyj te informację wypełniając formularz. Zaproponujemy Ci ceny biletów po otrzymaniu dokładnej daty przyjazdu.

** Proponowana trasa ma w swojej ofercie elementy, które należy rezerwować z kulkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przy okresie mniejszym niż 4 miesiące przed datą wyjazdu, musimy sprawdzić wykonalność proponowanej trasy. Koniecznie wypełnij formularz.

Wybierz walutę:
USD Dolar amerykański