Co zwiedzić w stolicy Patagonii, gdy ogrom tego terenu pozbawia nas możliwości zrobienia absolutnie wszystkiego? Należy dobrze wybrać swoje cele na dzień, aby dostać się do perełek znajdujących się w okolicach Bariloche. Bariloche to nieoficjalna stolica Patagonii i niekwestionowany król plaż w tej części Argentyny. Od takiej ilości możliwych wycieczek możemy być zagubieni, chociaż warto wybrać najlepsze plaże, które zawsze są najlepszym zakończeniem dnia, szczególnie po górskim trekkingu. Poznaj plaże do których możesz dojechać wypożyczonym samochodem jak i miejskim autobusem czyli tak zwanym bondi.

Gdy uda Ci ukryć się od wiatru na patagońskiej plaży

Playa sin vento

Bariloche bez wiatru to zjawisko tak niesamowite jak Argentyńczyk bez mate i roskładanego krzesełka w popołudnie na plaży. Naszczęście wiatr omija niektóre miejsca codziennie i właśnie tam pojawiają się tłumy, nieszkodliwe tłumy, gdyż nie jest to miejsce tak oczywiste do wybrania jako cel kąpieli i opalania. Jadąc przez sławną drogę Circuito Chico, tuż przed wjazdem na most przy Jeziorze Gutierrez zobaczysz niepozorną tabliczkę z napisem “Playa sin viento”. Nie widać za bardzo oficjalnego wejścia, chociaż zaparkowane samochody na poboczu to oznaka tłumów. Polecam Ci niepozorną ścieżkę na lewo wjeżdżając od strony Bariloche, gdzie masz do wyboru cień jak i słoneczne miejsce. Na prawo masz do wyboru inne atrakcje: plażę bardzo słoneczną z sprzętem do nurkowania lub z innego wejścia plażowy bar i przepływające żaglówki.  Niech nie przerażą Ciebie kolejki samochodów: plaża rozciąga się przez dłuższy dystans i nie widać jej z góry czyli punktów bardziej panoramicznych.

Wygoda przede wszystkim w Patagonii

Playa Muñoz

Gdy potrzebujesz planu na cały dzień i nie możesz się zdecydować między górskimi szlakami, a leżakowaniem na pobliskich plażach mogę zdradzić Ci sekret najlepszej plaży, do której dojście zagwarantuje Ci niesamowite widoki. Jedna z najprostsych wędrówek, a widoki zmieniają się jak szalone: od przepalonych drzew kształcujący srebny krajobraz do ścieżek przepełnionych milionami kwiatów. Mimo iż masz do przejścia prawie 2 godziny niezbyt górzystego terenu dojdziesz do bezwietrznej i należącej do terenu Parku Narodowego Nahuel Huapi plaży o niesamowitej strukturze. Przezroczyste wody, białe kamyki u Twoich stóp i uczucie spokoju są charakterystyczne dla tej magicznej plaży. Miejsce niekomercyjne, tylko dla chętnych do pokonania tej wspaniałej drogi pieszo lub na Montain Bike odda Ci w zamian ciszę i nieprzerwany odpoczynek. Playa Muñoz znajduje się przy Lago Gutierrez, gdy kierujesz się w stronę Parku Narodowego Nahuel Huapi odbijając od Circuito Chico i maszerując w stronę sławnego schroniska Frey.

Przez punkty widokowe w Bariloche, aż do nieuczęszczanej plaży

Bahia Lopez – playa de palos

Wolisz lenistwo i plaże na wyciągnięcie ręki czy może wędrówkę przez patagiczne lasy, aby dojść do tajemniczego miejsca i rozkoszować się błogim spokojem. Do tej plaży możesz dostać się na 2 sposoby. Chociaż polecam Ci wystartowanie ze ścieżki znajdującej się na przeciwko Bosque de Arrayanes (niedaleko hotelu Llao Llao) , gdzie będzie jasno napisane Bahía Lopez. Po drodze masz okazję na zobaczenie najmniejszego punktu panoramicznego na jeziora Bariloche. Między ogromnymi świerkami wyjawia się skała, gdzie nawet wiatr nie dociera, a przed Twoimi oczami maluje się niesamowity obraz i miesce tylko dla nielicznych. Poczuj sie wyjątkowo, bo chociaż to miejsce łatwo oznakowane, niewiele osób decyduje się na przejście tą drogą. A szkoda!

Dostęp do sekretnych wiadomości z Argentyny

 


Ewelina z Option Argentina

W Ameryce Południowej od 7 lat. Wszystko zaczeło się w Ekwadorze, a teraz mieszkam na stałe w Argentynie. Zafascynowana świadomymi podróżami, lokalną równowagą i nauką hiszpańskiego w wersji latynoskiej. Piszę autorskie przewodniki po Argentynie i Ekwadorze. Nauczam hiszpańskiego z Latynoameryki w podcaście "Latynosi mówią" i kursie online.

1 komentarz

Jak wygląda codzienność w Ekwadorze? - Latynoameryka w naszych oczach · 24 marca, 2021 o 3:34 PM

[…] do czasu przeprowadzam się jak na przykład z Manta do Ambato w Ekwadorze lub z Buenos Aires do Bariloche w Argentynie.  Jednak najbardziej to co lubię, to podróże mentalne: spostrzeżenia, wnioski i […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybierz walutę:
USD Dolar amerykański