Podróż: Od Argentyny do Boliwii (trasa możliwa do zrobienia przez cały rok)

Zastanawiasz się kiedy najlepiej przyjechać do północnej Argentyny i Boliwii?

Jeśli nie lubisz skrajnych upałów i szukasz niższych cen to zapraszamy poza sezonem – od kwietnia do września. W sławnym Salar de Yuni to będzie sucha pora, więc dojedziesz do miejsc zamkniętych podczas pory deszczowo-lusterkowej. Jeśli jednak wolisz upały w Iguazu, lustrzane odbicie solni w Boliwii to zdecydowanie przyjedź podczas polskiej zimy – u nas to najgorętszy sezon. 

Dla kogo jest stworzona ta wycieczka?

Kto nie powinien jechać na tę wycieczkę?

0
Wspaniałych dni

Latynoskie motto tej podróży:

Co zawiera nasza wycieczka?

oraz

Niezliczoną listę życiowych doświadczeń

1 DOŚWIADCZENIE (dzień): Tak się żyje w Buenos Aires!

Odkryj ruchliwe ulice Buenos Aires przemieszczając się po energicznym centrum miasta. Poznaj sztandarowe miejsca stolicy Buenos Aires – od Casa Rosada do El Obelisco warto poznać historię i funcjonowanie tego miata. Od centrum przejdziemy w tronę San Telmo czyli artystycznej i magicznej trefie najsłynniejszej dziewczynki czyli komiksowej Mafaldy i jej ekipy. Zakończ popołudnie w starym porcie Buenos Aires czyli magicznym i kolorowym La Boca, gdzie tłumnie przybywali włoscy, hiszpańscy i polscy imigranci.

Czas wolny (fakultatywnie wyjście na lokalną milongę).

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Buenos Aires.

2 DOŚWIADCZENIE (dzień): Historyczne cmentarze i burżuazyjna sceneria nowoczesnej dzielnicy Recoleta.

Dzisiaj czas na 3 dzielnice Buenos Aires, które zachwyacają swoją architekturą, młodą sztuką i zamiłowaniem do luksusu w Buenos Aires.

Recoleta to dzielnica wybrana przez najwyższe sfery podczas epidemii febry w Buenos Aires. Obecnie to tutaj znajdują się butiki Diora i Chanel w otoczeniu najlepszych 5-gwiazdkowych hoteli. A zaraz obok istnieje najpiękniejszy cmentarz, który przypomina galerią sztuki. Następnie przenieś się do nowoczesnego Palermo, gdzie życie toczy się 24h na dobę w otoczeniu stylowych barów, restauracji i kultowych miejsc stylowych mieszkańców Buenos Aires. Murale w Palermo słyną ze swoich historii i odzwierciedlania obecnych problemów społecznych w Argentynie. Po drodze do hotelu zwiedzamy otatnie miejca w części centralnej jak operowa księgarnia lub teatry.

Czas na przelot w stronę Puerto Iguazu.

Zakwaterowanie w hotelu 4 gwiazdkowym w Puerto Iguazu.

3 DOŚWIADCZENIE: Jedziemy do dżungli!

Czas na prawdziwą eskapadę w stronę dżungli misionerskiej. Po stronie argentyńskiej Parku Narodowego warto pokonać liczne szlaki i spotkać po drodze małpy, tukany, coaties i liczne ptaki. 

Na najwyższej trasie koniecznie należy dojechać pociągiem do Gardła Diabła i poczuć opadające krople najszerszego wodospadu Ameryk. 

Wieczorem czas wolny. 

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Puerto Iguazu.

4 DOŚWIADCZENIE (dzień): Trochę Brazylii!

Dzisiaj przekroczymy Brazylię, aby mieć panoramiczną wizję na wodospady Iguazu. To zupełnie inne spojrzenie pozwoli nam odkrycie brazylijskiej strony wodospadów wraz z Parkiem Ptaków. Naprawdę warto poznać egzotyczne ptaki, które najczęściej chowają się przed nami – ludźmi!

Po południu spacer po mieście Puerto Iguazu w tronę Hito 3 Fronteras czyli emblematycznego miejsca, gdzie styka się potrójna granica. 

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Puerto Iguazu.

Potrójna granica Argentyna, Brazylia, Paragwaj

5 DOŚWIADCZENIE: Pierwsze spotkanie w Andach - Salta.

Poranny lot do Salta – miasta, które jest nazywane przez swoich mieszkańców “Piękna”.

Zwiedzanie centralnej części Salty i zdecydowanie najlepszego muzeum w Argentynie. To właśnie z pomocą przewodnika dowiesz się jak wyglądał koniec epoki rządzenia Inków. Na koniec zobaczysz ofiary składane na szczytach wulkanów w postaci idealnie zachowanych mumii. 

Wieczorem warto skosztować prawdziwe salteńskie empanady wśród folklorystycznych rytmów przygrywanych przez miejscowych w Pena.

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Salta. 

kaktuy charakterystyczne dla regionu alta i Jujuy

5 DOŚWIADCZENIE: W drodze do najważniejszych winnic regionu!

Wyprawa przez magiczne wywietrzenia wśród ognistych skał. Po drodze lamy i niezliczone punkty widokowe, które zapierają dech w piersiach. Te kolory to prawdziwe bogactwo regionu. Jedziemy w stronę Cafayate, gdzie produkują ię najwyżej położone winnice na świecie! Zaczarowane miasteczka znajdują się na końcu głównego szlaku! Odkryj smaki najlepszych Cabernet i Syrah w pięknym miasteczku Cafayate.

Powrót do Salta. 

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Salta. 

wina w Argentynie

6 DOŚWIADCZENIE: W stronę kolorowych And i ruin.

Poznaj cudo regionu, które zachwyca mieszkańców swoimi oryginalnymi formami i kolorami. Andy zachwycają swoimi ścianami i niedaleką solnią. 

Fakultatywna wycieczka z Tilcara do Salina Grandes po południu. 

Powrót do Tilcara i zwiedzanie ruin.

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Tilcara.

7 DOŚWIADCZENIE: Tęczowa góra i gwar miasteczka andyjskiego

tęczowe góry w Argentynie

Odkryj tęczowe góry rozpościerające się wśród andyjskich miasteczek. Od Huamahuca przejedziemy w stronę Hornocal, gdzie wjeżdżając na ziemię ludności dostajemy pozwolenie na zbliżenie się do ich świętych miejsc. Po drodze poobserwujemy swobodnie przechadzające się alpaki i owce. 

Powrót do miasteczka Humahuaca.

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Humahuaca.

Dzisiaj przekroczymy granicę Boliwii i Argentyny. Od miasteczka Humahuaca pojedziemy w kierunku Villazon, a następnie do Tupiza. Cała droga pokaże nam pustynny klimat And. Czym bliżej naszego miasta, tym większe wynaturzenia skalna pojawią się na naszych oczach. 

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w Tupiza. 

9 DOŚWIADCZENIE (dzień): Przez pustynie do opuszczonych miast i ruin

Czas odkryć księżycowe pejzaże wyżyn wśród niesamowitych form górskich w kierunku El Sillar. Kontynuujemy w kierunku malowniczych obszarów Nazarenito, Chilcobija, Cerrillos, Polulos, Río San Pablo, aż do opuszczonego miasta San Antonio de Lípez. 

Nocleg w ekologicznym hostelu w okolicach San Antonio de Lipez.

droga w stronę San Antoio de Lipez

10 DOŚWIADCZENIE (dzień): Gejzery i Kolorowe laguny Boliwii

Rano odwiedzimy kolonialne ruiny San Antonio Viejo lub Pueblo Fantasma w zależności od warunków klimatycznych. Następnie odkryjemy laguny: El Torreón, Laguna Morejón i Quetena. Czas na chwilę relaksu w gorących źródłach leczniczych Chalviri, Lag. u podnóża wulkanu Licancabur (5960 m.). Nieziemski widok z każdego kąta gwarantowany!

Następnie odwiedziny pustkowia nazywane Pustynią Dalí ze wspaniałymi formami w stylu sławnego hiszpańskiego malarza. Ostatnim punktem dzisiejszej eskapady są niesamowite gejzery i laguna kolorów. Gejzery wznoszące się na wysokości 5000 m. nazywane są tutaj Słońcem Jutra. Po spacerze między kraterami wulkanicznymi z oparami siarki kierujemy się w stronę Laguna Colorada.

Nocleg w posadzie ekologicznej w okolicy Laguna Colorada.

11 DOŚWIADCZENIE (dzień): Flamingi u podnóż wulkanów

Przed nami ścieżka klejnotów ułożona dzięki naturalnej drodze pośród lagun i pustyń: Siloli – Arbol de Piedra, Ramaditas, Honda, Chiarkota, Hedionda, Cañapa. W niektórych lagunach na pewno będziemy mieli okazję podziwiać wędrujące flamingi mieszkające w okolicach aktywnego wulkanu Ollague i Tomasamil (5900 m.)

Nocleg w posadzie ekologicznej w okolicach San Juan.

12 DOŚWIADCZENIE: Lustrzane odbicie Salar de Yuni w Boliwii

Dzisiejszy dzień to prawdziwa magia dla fotografów. Pojedziemy w stronę solnej pustyni czyli głównej gwiazdy całego rezerwatu. Odwiedzimy następnie sławną wyspę (tylko poza porą deszczową), gdzie znajdują się najstarsze kaktusy rezerwatu z wspaniałym muzeum o lokalnych wierzeniach mieszkańców tych odległych od cywilizacji terenów.

Dojazd do pierwszego hotelu wykonanego wyłącznie z soli, gdzie obecnie znajduje się przystań dla podróżników i muzeum. Przed miasteczkiem Uyuni zatrzymamy się na cmentarzu kolejowym, gdzie wcześniej znajdowała się najważniejsza stacja wyżyn. 

Nocleg w hotelu 3 gwiazdkowym w Uyuni.

13 DOŚWIADCZENIE: Podróż w stronę stolicy La Paz

Las Cholitas kobiety z Boliwii walczące

Przelot w stronę La Paz, gdzie przejedziemy się nadziemnym metrem z widokiem panoramicznym na to ogromne miasto. 

Wieczorem wybierzemy się na najsławniejszy spektakl Las Cholitas czyli boliwijskich kobiet, który w poszukiwaniu pracu przeobraziły się w zawodowe bokserki w spódnicy. 

Nocleg w hotelu 4 gwiazdkowym w La Paz.

14 DOŚWIADCZENIE: Podróż w stronę stolicy La Paz

Wycieczka po centralnej części La Paz wraz z Katedrą i Kościołem Świętego Franciszka. Spacer po Placu Broni i poznanie historii najsławniejszego więzienia Ameryki Łacińskiej Świętego Piotra.

Przejazd na lotnisko międzynarodowe w La Paz.

Czuj się jak wygrany! Z nami otrzymujesz

Co jest zawarte w podróży?

Co należy do zarezerwowania w Twoim zakresie?

Jeszcze się wahasz? Poznaj nas lepiej!

Nasze wartości przy organizacji podróży

Tylko argentyński kapitał

Korzystamy z usług wyłącznie małych, rodzinnych lub lokalnych przedsiębiorstw. Naszym celem jest tworzenie sieci z rodowitymi mieszkańcami i umacnianie ekonomii mieszkańców kraju, a nie zagranicznych inwestorów.

mięsa w Argentynie

Stawiamy na głębię i poznanie

Staramy się zorganizować jak największy dostęp do argentyńskiej kultury i rzeczywistości.

Walczymy o lepsze jutro

Regularnie wspomagamy akcje charytatywne na terenie Argentyny i uczestniczymy w życiu okolicznych fundacji. Na rzecz sprawiedliwości i lepszej przyszłości współpracujemy z fundacjami antykorrupcyjnymi i edukacyjnymi.

Tylko długotrwałe przyjaźnie!

Pod koniec podróży, jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, lubimy przedłużyć naszą znajomość i podarować Ci bonus na następny wyjazd z nami. Pamiętaj, że mieszkamy w Ameryce Południowej już 7 lat i stale rozwijamy naszą sieć agencji. Może następnym razem pojedziesz z nami do Ekwadoru lub Kolumbii?

Wypełnij formularz, a przeprowadzimy Ciebie przez proces rezerwacji wycieczki

*Jeśli interesuje Ciebie dodatek lotniczy. Zawrzyj te informację wypełniając formularz. Zaproponujemy Ci ceny biletów po otrzymaniu dokładnej daty przyjazdu.

** Proponowana trasa ma w swojej ofercie elementy, które należy rezerwować z kulkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przy okresie mniejszym niż 4 miesiące przed datą wyjazdu, musimy sprawdzić wykonalność proponowanej trasy. Koniecznie wypełnij formularz.