Chcesz przygotować się do podróży po Ameryce Południowej? Wtopić się w lokalne życie i poznać od podszewki nowe tereny? Nie zapominaj o roli jaką odgrywa znajomość języka hiszpańskiego podczas poruszania się po Ameryce Łacińskiej. Rozróżniaj lokalne słówka i zabłyśnij wśród Latynosów.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego przed wyjazdem do Latynoameryki?

Warto nauczyć się języka lokalnego, jeśli wybierasz się w daleką podróż. Nie tylko będzie Ci łatwiej zdobyć potrzebne informacje, nawiązać nowe lokalne znajomości, ale i zrozumieć rzeczywistość z Kolumbii, Ekwadoru, Argentyny lub innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Zalety poznania języka lokalnego podczas podróży wydają mi się tak oczywiste, ale tak opowiem Ci jak to było w moim przypadku. Nie tylko możesz zyskać nowe przyjaźnie na całe lata, ale i być lepiej traktowanym w nowym kraju. Wychodzisz z sztucznej bańki turysty i wkraczas w świat prawdy, gdzie możesz nauczyć się dużo więcej o tym jak wygląda prawdziwy świat bez blichtru telewizoru i bez ochronnych krat komfornizmu.

Osobiście zrobiłam moje pierwsze kroki w świecie hiszpańskojęzycznym 8 lat temu, gdy zapisałam się na kurs języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Po moim kursie przyśpieszonego hiszpańskiego miałam okazję wyemigrować do Ameryki Południowej i miałam okazję się przekonać czy poradzę sobie w dżungli. Poradziłam sobie przecudownie na ekwadorskich straganach, meksykańskich budkach z ulicznym jedzeniem i urzędach w Buenos Aires. Poznałam nową gramatykę, bo Argentyńczycy podpasowali pod siebie odmianę rzeczowników, Ekwadorczycy leniwie zjadają syczące końcowki, a Kolumbijczycy onieśmielają swoją kreatywnością i bogactwem językowym. Z pasją do nauczania języków obcych i odkrywaniem lingwistycznej rzeczywistości zmontowałam mój kurs języka hiszpańskiego z Ameryki Południowej w formie krótkich odcinków dla wszystkich wybierających się w podróż po Ameryce Łacińskiej.

Nagrywam podcast “Latynosi mówią…”, aby przedstawiać regionalne słówka z krajów Latynoameryki w języku polskim. Wybieram jedno charakterystyczne pojęcie  i porównuje je z odpowiednikami z sąsiednich krajów wplatając w to odpowiedni kontekst i cytat. Posłuchaj na Itunes podcastu o nauce hiszpańskiego.
podcast Latynosi mówią o nauce hiszpanskiego

Poznaj odcinki podcastu “Latynosi mówią”:

Odcinek 1: Słowo: boludo – Argentyna. Jakie jest najpopularniejsze określenie kogoś w Argentynie?

 

Odcinek 2: Słowo: parcero – Kolumbia. Dlaczego Kolumbia jest pełna przyjaciół?

 

 

Odcinek 3: Słowo: paja – Peru + Chile, Argentyna, Ekwador.

 

 

Odcinek 4: Słowo: hueca – Ekwador. Co się je w Ekwadorze? – encyklopedia gastronomiczna przed podróżą do Ekwadoru

 

Odcinek 5: Jak wyrazić wdzięczność w Ameryce Południowej? Argentyna, Ekwador, Kolumbia. Odcinek specjalny na Youtubie nagrany w Urugwaju w Cabo Polonio w otoczeniu lwów morskich.

 

Odcinek 6:  Jak zamówić piwo w Ameryce Łacińskiej i wkupić się w łaski latynoskich przyjaciół? Argentyna, Peru, Ekwador, Kolumbia, Kostaryka i Meksyk.

Odcinek 7: Czy obrazisz się, gdy Latynos powie do Ciebie GRINGO?

Odcinek 8: Jak poradzić sobie po hiszpańsku, gdy się zgubisz w Meksyku?

Odcinek 9: Jak brzmi słowo FAJNIE w różnych krajach Ameryki Łacińskiej?


 

Odcinek 10: buena onda – Argentyna. Odcinek specjalny na Youtubie nagrany w rezerwacie Santa Tereza w Urugwaju w punkcie widokowym do obserwacji wielorybów.

Kurs hiszpańskiego dla słuchaczy podcastu Latynosi mówią

Podobają Ci się wariacje hiszpańskiego w Ameryce Łacińskiej? Jeśli jesteś początkujaczym graczem w hiszpańskim zapraszam Cie na mój autorski kurs z Ameryki Południowej. Przejdziemy razem przez lokalne opowieści wzbogacone przez autentyczne dialogi po hiszpańsku. Ucz się i podróżuj świadomie. Zapisać możesz sie bezpośrednio poprzez newsletter lub ankietę dla przyszłych kursantów.